Хліб – основа здоров’я

IMG 11902323-904436692966561-3878870449505807100-n

Юлія Жук про себе:
– Моя дяльність, так чи інакше була пов’язана з їжею. Ця тема не лише викликає мій професійний інтерес, але й є моїм справжнім захопленням. За освітою я технолог харчової промисловості університету харчових технологій м. Києва, окрім того в тому ж навчальному закладі я пройшла курс та отримала сертифікат фахівця з фізіології та гігієни харчування. Впродовж своєї професійної діяльності я прослухала безліч різноманітних курсів по підвищенню кваліфікації, серед яких варто відмітити «Сучасна дієтологія» університету Дж.Хопкінса, «Дієтологія, здоров’я та стиль життя» университету Вандербільд.

– Темою нашої бесіди сьогодні буде користь хлібу для здоров’я
Скажіть, чому так важливо щоденно вживати хліб?
Харчування може вважатися здоровим тільки тоді, коли щоденно присутні усі елементи, такі як білки, жири, вуглеводи, мікроелементи, вітаміни, клітковина та вода. Якісний хліб є чудовим представником продукту з превалюючою кількістю вуглеводів та невеликим вмістом білків та жирів. Вуглеводи – це джерело єнергії для нашої життєдіяльності і щоденно організм потребує 3-6 г вуглеводів на кожен кілограм ваги. І чим різноманітніший раціон, що забезпечую дану потребу, тим краще. Хліб є одним з чудових варіантів, при умові правильного вибору (вироби з цільного зерна, та виготовлені бездріжджовою технологію – більш здорова альтернатива)

– Зараз пішла хвиля здорового харчування і популярним стало відмовлятись від вуглеводної їжі, яка ваша думка ?
– Відмову від вуглеводної їжі ніяк неможливо назвати здоровим харчуванням. Здорове харчування – це в першу чергу баланс. Коли забрати з раціону один з макронутрієнтів, як в наведеному прикладі вуглеводи, то баланс зміщується. Збільшується кількість або жирів, або білків. Вживаючи більше ніж необхідно організму жирів, збільшується навантаження на підшлункову залозу, жовчний міхур та печінку. Вживаючи більше ніж організм потребує білків збільшує навантаження на нирки та видільну систему, а також змушує організм пристосовуватись отримувати енергію з білків, що є не зовсім фізіологічним процесом і супроводжується утворенням аміаку (дуже частим симптомом при високобілковому харчуванні відмічають млявість, низький рівень енергії, а згодом легкий запах ацетону з ротової порожнини). Моя порада – їжте вуглеводи в достатній кількості, та з якісних джерел.

– Що стосується круасанів, звичайно назвати цю смакоту низькокалорійною тяжко, проте і вони корисні чи не так?
– Я проти ототожнення низькокалорійного з корисним. Круасан високалорійний продукт, але за виконанням деяких умов –може стати здоровим сніданком. Говорячи про вуглеводи, варто згадати про так званий глікемічний індекс, показник, що характеризує швидкість збільшення рівня цукру в крові після вживання тої чи інакшої іжі. Наша ціль – підтримання рівня цукру на стабільному рівні без різких коливань. Саме тому, в наших інтересах знизити ГІ продуктів (низький ГІ означає, що вивільнення енергії буде поступовим і рівень цукру повільно підійматиметься та повільно спадатиме і голод настане не так швидко). Так наприклад присутність клітковини знижує ГІ, додавання невеликої кількості білку, чи жиру, також знижує ГІ. Круасан по своїй суті це борошно та масло. Якщо борошно цільнозернове, то додаткова клітковина цільного зерна знижує ГІ, а вершкове масло це саме той жир, який ще додатково знижує ГІ. Якщо додати до круасана салат з свіжих овочів, то такий сніданок дасть вдосталь енергії, щоб протриматись до обіду.
– В чому для унікальність проекту “Morning Bakery” на вашу думку?
– Дуже цікаво зараз спостегігати, як українські виробники набирають оберту. Мене ,як людину, що вболіває за національного виробника тішить,що ми йдемо в бік якості, не забуваючи про традиції.
Приємно бачити такий високий рівень фахівців та технологій,
використання вершкового масла, заквасок (замість дріжджів) та натуральних спецій для надання смаку- все це є однозначно якісно новий підхід до виробництва. Крім того, важливим є відношення самого пекаря до Хлібу, а команда на пекарні просто закохана в свою справу і це однозначно підкорює.
– Які підказки можете дати людям, які бажають бути у формі? Проте не бажають жорстко обмежувати свій раціон?
– Тим, хто завжди хоче бути в гарній формі та підтримувати високий рівень здоров’я, і при тому зберегти свою психіку від дієт, то я пораджу дуже просту схему. По-перше ніколи не терпіть голод та вживайте достатню кількість води. По-друге вживайте на сніданок вуглеводи з невеликою кількістю жиру та клітковини (овочі, фрукти), на обід вуглеводи з клітковиною (овочі) та невеликою кількістю білку, на вечерю , білок з клітковиною (овочі). По-третє будьте активними та позитивно дивіться на життя ?